Resultat man. 21.okt. 2019

Startliste mandag d. 21. oktober

 

A-række (grøn) 9 runder á 3 spil            Middelscore 108                                 

1

Ø/V

Ruth Jørgensen – Maren Østergaard

1

124

2

15

2

N/S

 Ulla Nystrup – Lene Grunnet

5

117

4

5

3

N/S

Kjell Nielsen – Inger Clausen

4

86

9

 

4

Ø/V

Bent Knudsen – Hanna Knudsen

3

94

8

 

5

Ø/V

Henning Christensen – Ole Jensen

5

118

3

10

6

N/S

Poul Tronier – Tonny Larsen

3

148

1

20

7

Ø/V

Benny Lystlund – Jan Suni

4

104

6

 

8

N/S

Karen Mærkedahl - Hans Jørn Offersen

2

110

5

 

9

Ø/V

Musse Jensen -Åse Wulff

2

83

7

 

10

N/S

Steen Stissing  – Rita Jørgensen

1

96

7

 

 

B-række (Blå) 9 runder á 3 spil              Middelscore 108

1

Ø/V

Claus Frederiksen – Inga K. Winther

1

105

6

 

2

N/S

Carl Jørgensen – Torben Andersen

5

101

8

 

3

N/S

Birthe Overby – Bodil Randvig

4

104

7

 

4

Ø/V

Ellen Margrethe M. – Lilli Herløv

3

98

9

 

5

Ø/V

Jens Jørn Jensen – Ib Gregersen

5

77

10

 

6

N/S

Birhte Vilstrup – Kurt Holt

3

108

3

10

7

Ø/V

Gunnar Lehmann – John Mott

4

107

4

5

4

Ø/V

Bente Knudsen – Inge Lise Lystlund

2

107

4

5

9

Ø/V

Anker Vange Hansen – Bodil Lund Hansen

2

138

1

20

10

N/S

Aase Eriksen – Henning Eriksen

1

135

2

15

 

Nr

Plac.

Navn

bord

sco

Nr    vin

C-række (Rød) 9 runder á 3 spil             Middelscore 108

1

Ø/V

Birte Gabrielsen – Kirsten Skærlund

1

145

1

20

2

N/S

Anna Bjerregaard – Bodil Behrmann

5

122

3

10

3

N/S

Freddy Frederiksen– Ulla Jørgensen

4

111

4

5

4

Ø/V

Anne Nicholaisen – Irma Schmidt

3

107

5

 

5

Ø/V

Else Kjær – Ellen Rye

5

101

7

 

6

N/S

Frode Smidstrup – Poul Verner Nielsen

3

107

5

 

7

Ø/V

Bent Nielsen – Gerda Fenger 

4

125

2

15

8

N/S

Bente Balle – Niels Balle

2

87

9

 

9

Ø/V

Lilli Berdin – Nanna Schmidt

2

99

8

 

10

N/S

P.H. Graversen – Grethe Frederiksen

1

76

10

 

 

 

D-række (Sort) 9 runder á 3 spil            Middelscore 108

1

Ø/V

Margit Sørensen – Karen Hansen

1

110

5

 

2

N/S

Ingerlise Lysdahl – Inger Baungaard

5

98

7

 

3

N/S

 Dorte Thorøe – Inge Lis Faber

4

127

2

15

4

Ø/V

Jørgen Lynegaard – Erling Nielsen

3

87

10

 

5

Ø/V

 Kitte Nielsen – Anette Rasmussen

5

116

3

10

6

N/S

Inge Sørensen – Lisbeth Nielsen

3

105

6

 

7

Ø/V

Jørn Blume – Keld Lorentzen

4

92

9

 

8

N/S

Jørn Hansen – Jette Vammen

2

96

8

 

9

Ø/V

Erik Grunnet – John Overby

2

116

3

10

10

N/S

Merete Tærsbøl – Ib Tærsbøl

1

133

1

20

 

Fødselsdagsturnering d. 3. november kl. 10.00.   Tilmelding senest d. 29. oktober

Minikursus med Inga i Rottehullet kl. 12.00